Zespół Szkół Mechaniczno_Elektrycznych otrzymał certyfikat za udział w drugiej edycji projektu edukacyjnego pt. Przez historię z Niezwyciężonymi

Przez historię z „Niezwyciężonymi”

Młodzież Zespołu Szkól Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku wraz z nauczycielami historii brała udział w II edycji projektu edukacyjnego pt. Przez historię z „Niezwyciężonymi”. Projekt został przygotowany przez Delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie.

Nasza szkoła w roku szkolnym 2022/2023 dwa razy w miesiącu uczestniczyła w lekcjach online, podczas których pracownicy Delegatury IPN w Olsztynie poruszali dwa kolejne tematy z historii II RP. Każda z lekcji poprzedzona jest fragmentem animacji IPN pt. „Niezwyciężeni. Czas próby”, która w sposób atrakcyjny dla młodego pokolenia ukazuje wysiłek Polaków niezłomnie walczących o odzyskanie i utrwalenie przez Polskę niepodległości.

Cały cykl składał się z sześciu spotkań online, skierowanych do uczniów szkół podstawowych (5-8 klasa) oraz ponadpodstawowych.

Szkoła po zakończeniu cyklu spotkań online, otrzymała certyfikat uczestnictwa. Uroczyste wręczenie certyfikatu odbyło się w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie 16 czerwca 2023 roku.

Uczestnicy projektu:
Izabela Wantuch
Aneta Waszkiewicz
Sławomir Wantuch

Opracował: Sławomir Wantuch

Skip to content