kolaż zdjęć ze spotkania klas drugich i trzecich z policjantami

Spotkanie z przedstawicielami policji

20 września  2022 r. – w związku z EUROPEJSKIM DNIEM BEZ OFIAR ŚMIERTELNYCH NA DROGACH  – w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku odbyło się spotkanie uczniów klas drugich  i trzecich z przedstawicielami policji drogowej.  Spotkanie miało charakter prewencyjny. Jego celem było zachęcanie młodych ludzi do bezpiecznego poruszania się na drodze. Z danych statystycznych wynika, iż każdego roku wzrasta liczba ofiar śmiertelnych wypadków drogowych. Policjanci mówili o zasadach ruchu drogowego i konsekwencjach ich nieprzestrzegania.  Przekazali także informacje na temat zmian w przepisach drogowych. Młodzież zadawała liczne pytania. Pod koniec spotkania przedstawiciele policji rozdali uczniom opaski odblaskowe.

Organizator spotkania – Urszula Modrzejewska – pedagog szkolny

Skip to content