Kolaż zdjęć z wizyty uczniów klasy 1te1 w Ełckim Centrum Kultury

Spotkanie z Mazurskim Zespołem Pieśni i Tańca „Ełk”

19 września 2022 roku w poniedziałkowy poranek uczniowie klasy 1te1 Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku udali się do Ełckiego Centrum Kultury, aby spotkać się z Mazurskim Zespołem Pieśni i Tańca.

Celem spotkania było przybliżenie naszym uczniom działalności Zespołu, zaprezentowanie przedstawienia wokalnego i tanecznego oraz zachęcenie młodzieży do poszerzania swoich zainteresowań i aktywności pozaszkolnych.

Mazurski Zespół Pieśni i Tańca “Ełk” jako reprezentant Krainy Wielkich Jezior, popularyzuje wartości kultury wielu regionów, poprzez prezentację piękna muzyki i tańca, pieśni i strojów. Zespół przedstawia ich tradycyjną formę opracowaną scenicznie i artystycznie. Grupa powstała w 2001 roku, działa przy Ełckim Centrum Kultury i do dnia dzisiejszego jest wizytówką miasta. Dzisiaj zespół liczy 120 osób i obejmuje sześć grup: cztery grupy taneczne, kapelę oraz grupę wokalną, gdzie mieszkańcy ziemi ełckiej niezależnie od wieku, tańczą, grają i śpiewają, spędzając swój wolny czas. Mazurski Zespół Pieśni i Tańca „EŁK” był niejednokrotnie wyróżniany na Ogólnopolskich Przeglądach Folklorystycznych, posiada weryfikację przyznaną przez Międzynarodową Radę Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF uprawniającą do reprezentowania polskiej kultury za granicą.

          Opracowała Aneta Waszkiewicz

Skip to content