Uczniowie ZSM-E w Ełku podczas działań realizowanych w ramach akcji "Szkoła Pamięta"

Akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”

W dniach 25-28 października 2021 roku młodzież Zespołu Szkól Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku brała udział w akcji „Szkoła pamięta” zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Uczniowie klas 3og, 3tmg, 3tsg, 2ts, 4ts, 4tme, 4teb, 2tm oraz 3teg zebrali się przy tablicy i dębie upamiętniającym Tadeusza Skalskiego, który został zamordowany w 1940 roku w Twerze-Miednoje. Zostały odczytane informacje o zbrodni katyńskiej, o symbolice dębów pamięci oraz o samym Tadeuszu Skalskim. Uczniowie uczcili pamięcią ciszy wszystkich poległych i zapalili symboliczny znicz.

26 października przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w akcji sprzątania zaniedbanych grobów na Cmentarzu Komunalnym nr 1 w Ełku. W wydarzeniu organizowanym przez Caritas Diecezji Ełckiej wzięli udział uczniowie klasy II branżowej szkoły I stopnia orazwolontariusze z klasy III technikum elektrycznego.

Nauczyciele Izabela Wantuch i Sławomir Wantuch opracowali prezentację „Miejsca pamięci w Ełku”, którą można wykorzystać na zajęciach z wychowawcą „Historia miasta i regionu”.

Uczniowie klasy 2tme 28 października zapalili znicze na grobach zmarłych nauczycieli ZSM-E w Ełku. Odwiedzili również groby osób zasłużonych dla ełckiej społeczności oraz zapalili znicze w miejscach związanych z lokalną historią i miejscami pamięci.

Opracowali: Izabela Wantuch, Sławomir Wantuch i Jan Wawiórka

Skip to content