Pierwsza grupa wyjazdowa dotarła do Bragi

Pozdrowienia z Bragi

Logo Fundusze Europejskie

19 stycznia 2024 r. (piątek) uczniowie Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku wyjechali na staże zawodowe w Portugalii.  Do Bragi, gdzie mają odbywać staże, dotarli w nocy.

Uczniowie zostali zakwaterowani w hotelu Bom Sucesso. W sobotę około południa spotkali się z panią Sylwią Stefaniak z EduPlus, która podała uczniom, gdzie będą odbywali staże, omówiła z chłopakami zasady odbywania staży oraz podała inne istotne informacje. Dalsza  część dnia upłynęła uczniom na odpoczynku po długiej i wyczerpującej podróży oraz poznawaniu miejsca i okolicy zamieszkania. Jak się okazało tuż przed hotelem odbywa się właśnie doroczny jarmark. Liczne atrakcje, wystawy i pokazy przyciągnęły tłumy mieszkańców. Uczniowie z zainteresowaniem wzięli w tym udział. Mogli zobaczyć, jak świętują Portugalczycy, poznać z bliska ich tradycje, zwyczaje i kulturę.

Skip to content