Uczniowie klasy 1tm podczas spotkania z cyklu: Przez historie z Niezwyciężonymi

Przez historię z NIEZWYCIĘŻONYMI – „Rok 1945” 

Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie we współpracy z Kuratorium Oświaty w Olsztynie rozpoczęła trzecią edycję projektu edukacyjnego pt. Przez historię z „Niezwyciężonymi”. ZSM-E w Ełku brało już udział podczas pierwszej i drugiej edycji w spotkaniach, których tematem przewodnim była historia II RP. 

Otrzymaliśmy również certyfikaty za udział w tych projektach. Podczas trzeciej edycji, będziemy mieli możliwość uczestniczyć w lekcjach online. Cykl składa się z dziewięciu spotkań. Wszystkie lekcje poprzedzone będą fragmentem animacji IPN pt. „Niezwyciężeni”, która w sposób atrakcyjny dla młodego pokolenia ukazuje wysiłek Polaków niezłomnie walczących o odzyskanie niepodległości.

Pierwsze spotkanie już za nami. W dniu 24 października 2023 r. historycy Delegatury IPN w Olsztynie, przybliżyli nam dwa ważne tematy: 

1. Konferencja jałtańska 4-11.02.1945 r. 

2. „Formalny” koniec wojny 8.05.1945 r. 

Uczniowie klasy 1Tm wraz z p. Anetą Waszkiewicz byli pod wrażeniem jakże nietypowej i żywej lekcji historii. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych wykładów.

Opracowała: Aneta Waszkiewicz

Skip to content