Fotorelacja z działa.ń organizowanych w ramach akcji BohaterON

BohaterON w Twojej szkole

Październik upływa nam na realizacji zadań związanych z ogólnopolską akcją „BohaterON w Twojej szkole”. W tym roku szkolnym do „Bohaterona” przystąpiło aż 11 klas, ponad 250 uczniów ZSM-E w Ełku pod kierunkiem nauczycielek historii: 

p. Anety Waszkiewicz, 

p. Moniki Czerepko-Żukowskiej. 

Uczniowie mieli możliwość wzbogacenia wiedzy na temat Powstania Warszawskiego i jego uczestników. Materiały filmowe o „Warszawskich Robinsonach” doskonale zobrazowały czym jest bohaterstwo i czyn patriotyczny. Na zajęciach uczniowie wykonywali karty pracy poznając lepiej postaci bohaterów: Czesława Lubaszkę, Gabriela Cybulskiego, Mariana Uramowskiego, Danutę Gałkową i Jana Pęczkowskiego. Uczniowie również przygotowali życzenia i podziękowania w formie „kartki dla powstańca” oraz tematyczne plakaty związane z wybuchem Powstania Warszawskiego.

Podsumowaniem działań uczniowskich były nagrane podziękowania dla Warszawskich Robinsonów, które następnie zostały zamieszczone na stronie: wpis.dumnizpowstańców.pl.

Jesteśmy dumni z naszych „Bohateronów” i dziękujemy im, że dziś mamy to szczęście żyć w wolnym kraju.

 #BohaterON 

#WarszawscyRobinsonowie

#PowstanieCzterdzieściCztery 

 

Opracowała: Aneta Waszkiewicz

Skip to content