Książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Miło nam poinformować, iż nasza biblioteka znalazła się w gronie bibliotek, które w 2023 r. otrzymały dofinansowanie ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Celem NPRCz 2.0 jest wspieranie rozwoju czytelnictwa poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

Program składa się z 4 priorytetów. Biblioteka Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku otrzymała fundusze w ramach priorytetu nr 3 wspieranie w latach 2021–2025 organów prowadzących placówki wychowania przedszkolnego, szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w obszarze rozwijania zainteresowań dzieci i młodzieży przez promocję i wspieranie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych oraz wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych”

Przyznane środki finansowe w kwocie 15000,00 zł umożliwią nam zakup nowych książek oraz elementów wyposażenia biblioteki.

Opracowała: Bogumiła Kulesza

Skip to content