Poczet sztandarowy ZSM-E w Ełku podczas miejskich obchodów 84. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

Rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Przedstawiciele uczniów ZSM-E w Ełku pod opieką nauczycieli wzięli udział w ełckich obchodach 84. rocznicy wybuchu Drugiej Wojny Światowej. Poczet sztandarowy wystawiła klasa 4tme.

W samo południe w całej Polsce, również w Ełku, rozbrzmiały syreny alarmowe. Miejskie obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej rozpoczęły się Mszą Świętą odprawioną w intencji Ojczyzny i ofiar II wojny światowej w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego. Następnie uczestnicy wydarzenia zgromadzili się przy pomniku Bohaterskim Żołnierzom Września, gdzie odbyły się oficjalne uroczystości z udziałem wojskowej Kompanii Honorowej z Bemowa Piskiego. Przedstawiciele ZSM-E w Ełku wraz z lokalnymi władzami, ełckimi parlamentarzystami, przedstawicielami służb mundurowych oraz szeregu ełckich instytucji złożyli kwiaty, oddając hołd ofiarom wojny.

II wojna światowa trwała sześć lat i pochłonęła 72 miliony ofiar. Wzięło w niej udział 61 państw, na 67 wówczas istniejących.

Skip to content