Fotorelacja z gry terenowej "Tropem bohaterów roku 2023"

„Tropem bohaterów roku 2023”

6 czerwca w Parku Kopernik odbyła się gra terenowa „Tropem bohaterów roku 2023” zorganizowana przez Sieć Współpracy Nauczycieli Bibliotekarzy w Ełku pod przewodnictwem Biblioteki Pedagogicznej. Stacje zadaniowe dla 3-4 osobowych drużyn z ełckich szkół podstawowych przygotowywali nauczyciele bibliotekarze i młodzież szkół ponadpodstawowych i podstawowych:

1. Mikołaj Kopernik, był też lekarzem.

2. Paweł Edmund Strzelecki – naukowiec, podróżnik, badacz, odkrywca.

3. Bądź jak Matejko.

4. Z Aleksandrem Fredro w teatrze komedii.

Młodzież naszej szkoły przygotowywała zabawy rebusowe na temat Pawła Edmunda Strzeleckiego oraz proponowała zabawę z prostymi miernikami elektrycznymi. Uczniowie szkół podstawowych z zainteresowaniem układali proste układy elektryczne. Kto wie, może wśród nich jest przyszły uczeń MECHANIAKA.

Dobrej zabawie i integracji sprzyjała słoneczna pogoda i otoczenie. Z Parku Kopernika powędrowaliśmy wszyscy do Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie przy ognisku piekliśmy kiełbaski, a na deser jedliśmy pyszną szarlotkę.

Opracowała: Bogumiła Kulesza

Skip to content