Z okazji Dnia Świadomości Autyzmu na korytarzach szkolnych pojawiły się elementy propagujące budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie.

Dzień Świadomości Autyzmu

W poniedziałek 3 kwietnia 2023 r. w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku obchodzony był Dzień Świadomości Autyzmu.  Jego celem było propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. 

W ramach obchodów Dnia Świadomości Autyzmu przygotowano tematyczny wystrój szkoły. W czasie zajęć wychowawczych rozmawiano z uczniami na temat potrzeby okazywania  empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu.  W  Ełckim Centrum Kultury odbyła się projekcja filmu ,,Śubuk” opowiadającego o życiu i problemach chłopca z autyzmem. W projekcji udział wzięli uczniowie z klas 3tme i 3tm.

Skip to content