Fotorelacja z obchodów Dnia Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 13 października 2022 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Edukacji Narodowej. Uczniowie Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku pod okiem opiekunów, p. Anety Waszkiewicz i p. Urszuli Wardzińskiej, przygotowali inscenizację, a występ uświetnili piosenkami i życzeniami. Pełni zaangażowania i pasji przedstawili program, który pozwolił słuchaczom zatrzymać się na chwilę i pochylić nad istotą roli przewodników po świecie szkoły i nauki. Przypomniał, że nauczanie nie sprowadza się tylko do książek i ławek, a ma realny i znaczący wpływ na kształtowanie charakterów, budowanie mądrości i empatii. Młodzież podczas przedstawienia podziękowała nauczycielom za ich pracę, udzielaną na co dzień pomoc, cierpliwość i życzliwość. Wdzięczność skierowali również w stronę pozostałych pracowników szkoły, którzy stanowią dla nich nieocenione wsparcie w procesie edukacji.

Serdeczne życzenia pedagogom i pracownikom szkoły złożył dyrektor ZSM-E w Ełku p. Andrzej Gerus. Tego dnia zostały również przyznane nagrody Dyrektora szkoły.

„Dzień Nauczyciela” minął wszystkim w atmosferze wzajemnego szacunku i serdeczności, przypominając, jak potrzebna jest edukacja młodego pokolenia i jak ważną misję mają do spełnienia zarówno pedagodzy, jak i uczniowie. 

Opracowała: Aneta Waszkiewicz

Skip to content