Zdjęcie certyfikatu za udział w projekcie "Przez historię z Niezwyciężonymi"

Certyfikat za udział w projekcie „Przez historię z Niezwyciężonymi”

21 czerwca w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów za udział w projekcie edukacyjnym pt. „Przez historię z Niezwyciężonymi”. Wśród uhonorowanych szkół byliśmy również my – Zespół Szkół Mechaniczno–Elektrycznych w Ełku.

Projekt edukacyjny Delegatury IPN w Olsztynie i Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty pt. „Przez historię z Niezwyciężonymi” trwał od marca do maja br. Dwa razy w miesiącu szkoły podstawowe i ponadpodstawowe woj. warmińsko-mazurskiego mogły brać udział w lekcjach online prowadzonych przez pracowników Instytutu Pamięci Narodowej. Tematem przewodnim była historia II RP. Każda lekcja była poprzedzona fragmentem filmu IPN pt. „Niezwyciężeni. Czas próby”.

Podczas sześciu spotkań udział w zajęciach wzięły 33 szkoły, wykładów wysłuchało prawie 4 tys. uczniów. Jednak certyfikat za udział w projekcie mogły uzyskać szkoły, które były obecne na minimum 3 spotkaniach. W związku z tym 18 szkół otrzymało potwierdzenie swojego uczestnictwa i wyrazy podziękowania w formie certyfikatu.

Zaciekawieni lekcjami z Instytutem Pamięci Narodowej czekamy niecierpliwie na drugą edycję projektu „Przez historię z Niezwyciężonymi”, która rozpocznie się w październiku 2022 r.

Skip to content