Kolaż zdjęć z obchodów Tygodnia dla Profilaktyki Chorób Zakaźnych

Tydzień dla Profilaktyki Chorób Zakaźnych

W dniach 12-16 września 2022 r. w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku obchodzony jest Tydzień dla Profilaktyki Chorób Zakaźnych. Intensywny rozwój zagrożeń cywilizacyjnych powoduje potrzebę podejmowania działań edukacyjnych  w zakresie ochrony zdrowia.

Wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej i trwałej zmiany postaw  wobec zagrożeń.

Celem akcji jest zachęcanie uczniów do dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie w nich umiejętności niezbędnych do jego ochrony.  Od poniedziałku odbywają się w naszej szkole spotkania uczniów z pielęgniarką szkolną, wychowawcami oraz  pedagogiem szkolnym na temat ochrony zdrowia poprzez stosowanie szczepień ochronnych.  Do tego celu wykorzystywany jest film edukacyjny. Ponadto – za pomocą ulotek i plakatów – przygotowano odpowiedni wystrój szkoły, dzięki czemu uczniowie uzyskują informacje na temat chorób zakaźnych oraz sposobów ich unikania.

Osoby odpowiedzialne za przygotowanie akcji:
Joanna Gałecka – nauczyciel biologii
Danuta Jurska – pielęgniarka szkolna
Urszula Modrzejewska – pedagog szkolny

Skip to content