Grafika promująca Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”

1 marca jest Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Z tej okazji w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku przy współpracy z Fundacją Wolność i Demokracja zorganizowano Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. W biegu na dystansie 1963 m wzięła udział grupa uczniów z naszej szkoły. Trzech najlepszych biegaczy otrzymało pamiątkowe medale.

Na znak solidarności z napadniętą i walczącą Ukrainą uczestnicy biegu przypięli na piersi żółto-niebieską wstążkę. Natomiast w szkole zorganizowano zbiórkę charytatywną przeprowadzoną przez szkolnych wolontariuszy.

Skip to content