Uczniowie ZSME podczas rozwiązywania zadań w ramach Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny

Kangur Matematyczny

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. W tym roku to również trzeci czwartek marca, czyli dzień, w którym od wielu już lat odbywa się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Obecnie jest to jedna z najpopularniejszych imprez matematycznych na świecie.

W naszej szkole do konkursu przystąpiło 6 uczniów: 4 w kategorii wiekowej Junior i 2 w kategorii wiekowej Student. Uczestnicy mieli do rozwiązania 30 pytań testowych o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zada ń po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów).

Każdy uczestnik konkursu w nagrodę za udział otrzymał tangram chiński – znaną od tysięcy lat grę logiczną, polegającą na układaniu różnych figur.

Skip to content