Zdjęcie laureatów XVI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poetów Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny pod hasłem „Cudze chwalicie, swego nie znacie…”

„Cudze chwalicie, swego nie znacie…”

19 marca 2024 roku w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ełku odbył się  XVI Powiatowy Konkurs Recytatorski Poetów Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny pod hasłem „Cudze chwalicie, swego nie znacie…” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ełku i Starosty Powiatu Ełckiego. Organizatorami konkursu byli: Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku, Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej w Ełku.

Ten szczególny konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu ełckiego. Celem konkursu było rozbudzanie wrażliwości dzieci i młodzieży na piękno poezji twórców regionalnych, doskonalenie umiejętności recytatorskich oraz integrowanie dzieci i młodzieży z różnych szkół i placówek.

Konkurs od lat cieszy się dużą popularnością wśród uczniów szkół z terenu miasta i powiatu ełckiego. Do udziału zgłosiło się 43 uczniów. Jury w składzie: Alicja Wysocka, Iwona Adeszko, Urszula Michalak i Bożena Bożenkow dokonało oceny recytacji, według następujących kryteriów: wartości artystyczne utworów oraz ich dobór do mozliwości uczestnika, interpretacja utworów, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników przyznano miejsca i wyróżnienia w trzech kategoriach.

W kategorii szkół ponadpodstawowych wystąpiło 14-stu uczestników. Z naszej szkoły wiersze wyrecytowali Piotr Szyszkowski i Szymon Bronakowski. Piotr Szyszkowskiuczeń klasy trzeciej technikum mechatronicznego zajął 3 miejsce za recytację wiersza Wojciecha Kassa  „Nie żałuj głaskania umierającemu”. Gratulujemy !!!

Opracowała: Bogumiła Kulesza

Skip to content