Reprezentanci ZSM-E w Ełku podczas zmagań I etapu Szkolnej Ligi Scrabble Powiatu Ełckiego

Szkolna Liga Scrabble

22 lutego 2024 r. w Zespole Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego obył się I etap Szkolnej Ligi Scrabble Powiatu Ełckiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął  Starosta Ełcki Marek Chojnowski. Po powitaniu uczestników i opiekunów przez panią dyrektor Agnieszkę Opaluch i panią wicedyrektor Mariolę Stefańską zawodnicy przystąpili do losowania numerów  i stolików.

Do rozgrywek przystąpiło 10 uczniów z 5 ełckich szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy rozegrali  pierwszą partię w grupach A,B i C. W kolejnej turze rozgrywek, spotkali się: przy stole „A” zwycięzcy, przy stole „B” uczniowie, którzy zajęli 2 miejsca w 1 turze, rywalizujący o miejsca 4-6 i przy stole „C” uczestnicy, którzy zajęli miejsca 3 i 4 w 1 turze,  rywalizujący o miejsca 7-10.

Naszą szkołę reprezentowali Bartosz Dąbrowski, który zajął 7 miejsce i Oliwier Zieliński, który po awansie do finału  zajął drugą pozycję. Gratulujemy wyniku i liczymy na kolejne udane starty w lidze.

Opracował: Artur Stefanowicz

Skip to content