Plakaty promujące Kampanię Biała Wstążka

Kampania Biała Wstążka

W piątek 8 grudnia 2023 roku obchodziliśmy w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku  Biały Dzień – w związku z Kampanią Biała Wstążka. Zaangażowaliśmy się w ten sposób w przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet. Przygotowaliśmy odpowiedni wystrój szkoły, uczniowie i pracownicy szkoły nosili przypięte do ubrania białe kokardki.

Kampania „Biała Wstążka” to największa na świecie kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Została zainicjowana w 1991 r. przez mężczyzn w Kanadzie i jest kierowana do mężczyzn. W przeciągu zaledwie sześciu tygodni 100 tysięcy mężczyzn w Kanadzie założyło białą wstążkę, podczas gdy wielu innych podjęło debatę na temat przemocy wobec kobiet. Obecnie kampania ta jest prowadzona w ponad  55 krajach.

Organizatorem Białego Dnia w ZSME w Ełku był zespół wychowawczy.

Skip to content