Pierwsza grupa wyjazdowa podczas zajęć z języka angielskiego

„Europejskie staże zawodowe” –  zajęcia przedwyjazdowe

Logo Fundusze Europejskie

Zakończyliśmy rekrutację uczestników do udziału w projekcie „Europejskie staże zawodowe”. Jest to kolejny program staży zagranicznych dla uczniów realizowany w naszej szkole. Projekt ten  będzie realizowany w ramach projektu  „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS). W ramach tego programu uczniowie naszej szkoły będą odbywali dwutygodniowe staże zawodowe w Portugalii. Przewidujemy udział 30 uczniów w projekcie (15 osób w roku szkolnym 2023/2024 i 15 osób w roku szkolnym 2024/2025).

Obecnie uczniowie zakwalifikowani do udziału w stażach rozpoczęli udział w zajęciach przygotowujących ich do stażu. Najważniejsza część zajęć to 30-godzinny kurs języka angielskiego. Podczas pierwszych zajęć sprawdzony został poziom umiejętności językowych uczestników. Uczniowie mieli również możliwość zaprezentowania się.  W trakcie kolejnych zajęć uczestnicy będą ćwiczyć umiejętność używania języka w sytuacjach zawodowych, przełamywać swoje bariery językowe oraz rozwijać biegłość w posługiwaniu się językiem angielskim.

Skip to content