spotkanie młodzieży z przedstawicielami drogówki

Spotkanie z policją

17 października 2023 r. w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku odbyło się spotkanie uczniów klas trzecich i czwartych z przedstawicielami policji drogowej. Organizatorem spotkania był pedagog szkolny. Spotkanie miało charakter prewencyjny. Jego celem było zachęcanie młodych ludzi do bezpiecznego poruszania się na drodze, przestrzegania zasad ruchu drogowego.

Z danych statystycznych wynika, iż każdego roku wzrasta liczba ofiar śmiertelnych wypadków drogowych. Policjanci mówili o zasadach ruchu drogowego i konsekwencjach ich nieprzestrzegania. Przekazali także informacje na temat zmian w przepisach drogowych. Młodzież zadawała liczne pytania – również na temat pracy w policji oraz zasad naboru do tego zawodu.

Opracowała: Urszula Modrzejewska

Skip to content