plakaty upamiętniające 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

103 rocznica odzyskania niepodległości

11 listopada wypada Narodowe Święto Niepodległości. W 2021 roku upłynie ono pod hasłem „Dzień szacunku dla munduru”. Te słowa będą towarzyszyć obchodom kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Święto to zostało ustanowione specjalną ustawą z 23 kwietnia 1937 roku. Zniesiono ją później 22 lipca 1945 roku, a przywrócono ponownie w 1989 roku. 11 listopada to każdego roku dzień wolny od pracy.

W ramach obchodów uroczystości uczniowie Zespołu Szkół Mechaniczno–Elektrycznych wzięli udział w konkursie na plakat związany z Narodowym Świętem Niepodległości. Efekt pracy społeczności szkolnej można obejrzeć w prezentacji.

Podobnie jak w ubiegłych latach społeczność szkoły weźmie też udział w wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego w ramach projektu„Szkoła do hymnu” w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. W tym roku będzie to środa, 10 listopada.

Z okazji Święta Niepodległości została też przygotowana prezentacja ukazującą postawę Polaków na drodze wolności Ojczyzny.

Opracowali: Izabela Wantuch i Sławomir Wantuch

Skip to content