Uczniowie 1o i 1tm podczas wyjazdu integracyjnego

Paintball – wyjazd integracyjny klas 1o i 1tm

1 października 2021 r. uczniowie klas 1o i 1tm uczestniczyli w integracyjnym wyjeździe do miejscowości Rękusy, aby bawić się na poligonie paintballowym, pod czujnym okiem opiekunów: Danuty Borkowskiej, Sławomira Wantucha oraz Bogdana Sokólskiego.

Paintball to popularna na całym świecie gra, która powstała w latach osiemdziesiątych, polegająca na eliminacji przeciwnika poprzez trafienie go kulką zawierającą farbę przy użyciu pistoletu – markera paintballowego. Każdy zawodnik wychodzący na pole gry został wyposażony w mundur, maskę ochronną i marker. Cel gry był ustalany przed jej rozpoczęciem. Była to rozgrywka polegająca na wyeliminowaniu wszystkich graczy przeciwnej drużyny – tak zwany death-match, lub na podstawie jednego z wielu scenariuszy gry. Dostępne były trzy pola do gry, w tym jedno na terenie leśnym. Na polach rozmieszczone były różnego rodzaju przeszkody, m.in. opony, beczki, przyczepa kempingowa, wieża, domki oraz okopy.

Paintball to dająca niezapomniane wrażenia gra, dzięki której uczniowie mogli poczuć się jak żołnierze. Rozgrywka dostarczyła dużej dawki adrenaliny i radości. Była świetnym treningiem nie tylko fizycznym, ale też umysłowym. Paintball opiera się głównie na bieganiu, skrywaniu się i strzelaniu, jednak nie wszyscy biorą pod uwagę to, że każda taka gra wymaga również opracowywania taktyki, dobrej komunikacji w grupie, szybkiego myślenia i cierpliwości. Paintball pozwala zatem doskonale wyćwiczyć i rozwinąć u młodzieży wszystkie te cechy.

Wspólny wyjazd okazał się doskonałym sposobem na odstresowanie oraz uwolnienie energii. Dostarczył wszystkim potężną dawkę adrenaliny i niepowtarzalne wspomnienia. Praca w grupach, narady i wspólne świętowanie zwycięstwa to najlepszy sposób na integrację zespołu. Tutaj nie ma możliwości spędzania czasu osobno. Budowanie strategii oraz taktyki na polu bitwy, z pewnością przełoży się na lepsze wyniki w pracy i zintegrowanie klas pierwszych.

Opracowała: Danuta Borkowska

Skip to content