Wiktor Tarnacki wyróżniony w wojewódzkim finale Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Sukces Wiktora Tarnackiego w wojewódzkim finale Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Wiktor Tarnacki, uczeń Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku, zajął trzecie miejsce w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Finał wojewódzki odbył się 24 maja 2024 r. w Bibliotece Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Organizatorem przedsięwzięcia był Zarząd Wykonawczy Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Olsztynie.

Nasz reprezentant, Wiktor Tarnacki, uzyskał 2 miejsce w teście pisemnym, co dało mu przepustkę do finału ustnego. Po pełnej emocji rywalizacji w finale ustnym, Wiktor ostatecznie zajął 3 miejsce.

Dzięki swoim osiągnięciom, Wiktor będzie miał zaszczyt reprezentować nasz powiat i województwo w finale centralnym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Jego sukces jest powodem do dumy dla całej społeczności, a my życzymy mu powodzenia w dalszej rywalizacji.

Turniej „Młodzież zapobiega pożarom” ma na celu popularyzację wiedzy o pożarnictwie wśród młodzieży, zwiększenie świadomości dotyczącej bezpieczeństwa pożarowego oraz rozwijanie zainteresowań związanych z ochroną przeciwpożarową. Uczestnicy muszą wykazać się szeroką wiedzą teoretyczną oraz umiejętnościami praktycznymi, co sprawia, że zawody są wymagające, ale również niezwykle wartościowe dla młodych ludzi.

Gratulujemy Wiktorowi jego osiągnięć i trzymamy kciuki za jego występ w finale centralnym!

Skip to content