Poczet sztandarowy szkoły oraz delegacja ZSM-E podczas miejskich obchodów Święta Narodowego 3 Maja

Święto Narodowe Trzeciego Maja

3 maja 2023 r. delegacja Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku wzięła udział w miejskich obchodach 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Święto obchodzone jest na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Czteroletni, nazywany także Wielkim, 3 maja 1791 r. Ustawy Rządowej Rzeczypospolitej Obojga Narodów. 

Poczet sztandarowy wystawiła klasa 4te1. Uczniowie wraz z opiekunem, panią Barbarą Grzegorczyk, wzięli udział we Mszy Świętej w Katedrze św. Wojciecha w Ełku. Następnie młodzież wraz z innymi uczestnikami obchodów przemaszerowała ulicami Kościuszki, Chopina i Małeckich. Oficjalne uroczystości z udziałem władz lokalnych i zaproszonych gości odbyły się w Parku Solidarności. Delegacja naszej szkoły z panią kierownik do spraw kształcenia zawodowego Grażyną Orchowską na czele złożyła kwiaty pod pomnikiem „Poległym za Wolną i Niezawisłą Polskę”.

Uczniowie Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych po raz kolejny dali świadectwo patriotyzmu. Godnie reprezentowali społeczność szkolną niosąc sztandar ulicami Ełku oraz oddając cześć bohaterom.

Opracowała: Barbara Grzegorczyk

Skip to content