Fotorelacja z wycieczki zawodoznawczej do Animex Foods

Wycieczka edukacyjna do Animex Foods

21 kwietnia 2023 roku uczniowie klasy 4tmg odwiedzili Zakłady Mięsne Animex Foods Sp. z o.o. Oddział w Ełku – największą na polskim rynku firmę mięsną, specjalizującą się w produkcji mięsa wieprzowego i drobiowego oraz przetworów mięsnych.

Wycieczka miała na celu zapoznanie uczniów z profilem działalności firmy i jej strukturą organizacyjną. Młodzież zaznajomiła się ze stanowiskami pracy oraz zakresem obowiązków na poszczególnych stanowiskach. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia wszystkich działów firmy, począwszy od uboju, a skończywszy na pakowni, ale przede wszystkim zapoznać się z urządzeniami napędowymi oraz sterującymi w całym zakładzie. Sprawdzili swoje predyspozycje do wykonywania zawodu technika mechatronika, a możliwość przyszłej pracy w zakładzie, na pewno utwierdziła ich w przekonaniu, że wybrali ciekawy i rozwojowy kierunek.

Wycieczka zakończyła się poczęstunkiem w sali konferencyjnej zakładu.

Opracowała: Joanna Gałecka

Skip to content