Reprezentacja ZSM-E w Ełku podczas pracy nad zadaniem konkursowym

Konkurs HISTHACK
Zakoduj historię przyszłości!

W dniach 12-14 marca 2023 r. odbył się wojewódzki etap konkursu HISTHACK, w którym wzięli udział przedstawiciele ZSM- E w Ełku. Po zaciętej rywalizacji nasz zespół zajął pierwsze miejsce w naszym województwie i zakwalifikował się do etapu krajowego, w którym miał podjąć rywalizację z 16 najlepszymi drużynami z Polski.

W tym celu 4 uczniów: Bartek Baranowski, Stanisław Gniedziejko, Wiktor Mastaj i Piotr Sakowski pod opieką pana Sławomira Wantucha 12 kwietnia udało się do Warszawy. Zakwaterowali się w Hotelu Logos, a sam konkurs odbywał się na stadionie PGE Narodowym w ramach Kongresu Pamięci Narodowej.

Nasza drużyna dała z siebie wszystko i niewiele brakowało, abyśmy zajęli jedno z 3 najwyższych miejsc z atrakcyjnymi nagrodami.

Udział w konkursie był wspaniałą szansą na poznanie ciekawych ludzi, doświadczenie niesamowitych wrażeń i stworzeniu wyjątkowej drużyny, w której atmosfera pracy stworzyła możliwość kreatywnego rozwiązania problemu postawionego w zadaniu konkursowym “Przygotowanie gotowego projektu edukacji historycznej wykorzystującej nowe technologie”.

Patronem całego wydarzenia był Karol Nawrocki prezes Instytutu Pamięci Narodowej.


Opracowali: Sławomir Wantuch i Piotr Sakowski

Skip to content