Uczniowie klasy 4teg podczas Prezentacji Edukacyjno-Doradczych „Uczelnie w Powiecie”

Prezentacja uczelni w ZS6

2 marca 2023 r. klasa 4teg wzięła udział w Prezentacjach Edukacyjno-Doradczych pod hasłem „Uczelnie w Powiecie”, zorganizowanych przez redakcję dwutygodnika „Wieści Podlaskie” wspólnie ze Starostą Ełckim i Prezydentem miasta Ełk. Ich celem było zachęcenie młodych mieszkańców wsi i miast do podejmowania i kontynuowania nauki na poziomie wyższym, a jednocześnie umożliwienie zapoznania się z ofertą i warunkami studiowania bez konieczności wyjazdu na tzw. „dni otwarte” do kilku uczelni. Prezentacja odbyła się w Zespole Szkół nr 6.

Uczniowie mogli zapoznać się m.in. z ofertą następujących uczelni:

WANS – Wschodnioeuropejska Akademia Nauk Stosowanych w Białymstoku

Uniwersytet w Białymstoku

Collegium Civitas – Uczelnia Wyższa w Warszawie

Wyższa Szkoła Gospodarki – filia w Ełku

Politechnika Białostocka

Wojskowa Akademia Techniczna – Warszawa

Niepaństwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Białymstoku

Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni

Akademia Nauk Stosowanych w Łomży

Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku

Opracowała: Izabela Wantuch

Skip to content