Zwycięzcy szkolnego konkursu "E-bezpieczeństwo: młodzież odpowiedzialna w sieci": Sanisław Gniedziejko, Jakub Ślepski i Oliwier Piórkowski

DBI 2023 w Mechaniaku

Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 obchodzony jest 7 lutego, ale jego świętowanie w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych zaplanowane zostało aż do końca marca 2023.

DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku jak co roku aktywnie uczestniczył w obchodach tego ważnego święta:

  • w pierwszym tygodniu lutego na lekcjach informatyki została przeprowadzona lekcja  „Bezpieczny oraz świadomy dostęp młodzieży do zasobów internetowych”;
  • w pracowni komputerowej przygotowano tematyczną gazetkę ścienną;
  •  uczniowie klasy 1s uczestniczyli w lekcji online „Cyfrowy ślad – ile można wyczytać o człowieku z otwartych źródeł”;
  • uczniowie klasy 2tme uczestniczyli w lekcji online „Jak odróżnić fake od newsa?”;
  • wybrani nauczyciele uczestniczyli w webinarze „Cyberprzemoc w szkole – co wspiera, a co utrudnia skuteczne działania interwencyjne.”

Podsumowaniem obchodów DBI w ZSM-E było przeprowadzenie szkolnego konkursu „E-bezpieczeństwo: młodzież odpowiedzialna w sieci”. Chętni uczniowie zmierzyli się z testem wielokrotnego wyboru. Najwięcej punktów zdobyli: Jakub Ślepski (4te1), Oliwier Piórkowski (2tme) oraz Stanisław Gniedziejko (2tme). Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe nagrody oraz drobne upominki.

Opracowała: Barbara Grzegorczyk

Skip to content