Uczniowie klas 4te1 i 4ts wzięli udział w warsztatach dla młodzieży szkół ponadpodstawowych „Akademia Rozwoju WANS”.

Akademia Rozwoju WANS

Uczniowie Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku wzięli udział w warsztatach dla młodzieży szkół ponadpodstawowych „Akademia Rozwoju WANS”. Cykl zajęć przygotowany przez Wschodnioeuropejską Akademię Nauk Stosowanych w Białymstoku ma na celu kształtowanie u młodych ludzi kompetencji, w tym tzw. „kompetencji miękkich” oraz przybliżyć im zagadnienia z różnych obszarów wiedzy, które pomogą im świadomie wkroczyć  w dorosłość.

20 lutego uczniowie klasy 4te1 uczestniczyli w seminarium „Dlaczego nie pamiętam nic z lekcji? (co przeszkadza w koncentracji + prawa pamięci)” oraz warsztatach  „Jak wykorzystać swoje ciało do zapamiętywania? (mnemotechniki)”.  Podczas zajęć prowadzonych przez panią Agnieszkę Sydorczuk młodzież miała okazję  zapoznać się z praktycznymi  aspektami rozwijania umiejętności szybkiego uczenia się i zapamiętywania. Uczniowie naszej szkoły brali aktywny udział w dyskusji na temat czynników sprzyjających uczeniu się oraz dystraktorów. Chętnie uczestniczyli w ćwiczeniach ułatwiających zapamiętanie, przechowywanie i przypominanie sobie informacji.

 21 lutego uczniowie klasy 4ts wzięli udział w zajęciach „Prawo karne bez tajemnic – o konsekwencjach nieprzestrzegania prawa i możliwości ochrony swoich praw w praktyce” oraz „Proszę wstać, Sąd idzie! O procesowym savoir-vivrze”. Zajęcia prowadzone przez dr. Jarosława Ruszewskiego miały na celu przybliżenie młodym ludziom prawa karnego i zachowania się w sądzie. Wykład był niezwykle ciekawy, uczniowie chętnie brali udział w dyskusji.

Dziękujemy Wschodnioeuropejskiej Akademii Nauk Stosowanych w Białymstoku za zaproszenie.

Opracowały: Barbara Grzegorczyk i Urszula Wardzińska

Skip to content