Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego podczas sortowania, liczenia i wysyłania monet

XXIII edycji akcji „Góra Grosza”

14 lutego 2023 r. została zakończona w naszej szkole wielka zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Była to akcja o charakterze dobroczynnym, której głównym celem było zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn wychowują się poza swoim domem rodzinnym.
Uczniowie Zespołu Szkól Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i chętnie się do tej akcji przyłączyli. Każda moneta wrzucona na Górę Grosza pomaga zapewnić środki niezbędne do znalezienia dzieciom bezpiecznego miejsca, zapewnienia im pomocy w codziennej nauce, rozwijania ich pasji i talentów, pokrywania kosztów ich rehabilitacji i usamodzielnienia się.
Udało nam się wspólnie uzbierać 375,18 zł.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wsparcie finansowe, a w szczególności młodzieży z Samorządu Uczniowskiego w zbieraniu, przeliczaniu i segregowaniu monet.

Opracowali: Sylwia Remiszewska i Sławomir Wantuch

Skip to content