Uczniowie klasy 2tme podczas lekcji online z cyklu Przez historię z NIEZWYCIĘŻONYMI

Przez historię z NIEZWYCIĘŻONYMI – Wrzesień 1939 r.

Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie we współpracy z Kuratorium Oświaty w Olsztynie rozpoczęła drugą edycję projektu edukacyjnego pt. Przez historię z „Niezwyciężonymi”. 

ZSM-E w Ełku brało już udział podczas pierwszej edycji w sześciu spotkaniach, których tematem przewodnim była historia II RP. Otrzymaliśmy również certyfikat za udział w tym projekcie.

Podczas drugiej edycji, będziemy mieli możliwość uczestniczyć w lekcjach online. Cykl składa się z dziewięciu spotkań. Wszystkie lekcje poprzedzone będą fragmentem animacji IPN pt. „Niezwyciężeni”, która w sposób atrakcyjny dla młodego pokolenia ukazuje wysiłek Polaków niezłomnie walczących o  odzyskanie niepodległości.

Pierwsze spotkanie już za nami. W dniu 22 listopada 2022 r. historycy Delegatury IPN w Olsztynie, przybliżyli genezę niemieckiego i sowieckiego ataku na Polskę we wrześniu 1939 r. oraz scharakteryzowali militarne działania kampanii polskiej 1939 r., podkreślając jej najważniejsze bitwy. Prelegentami byli dr Krzysztof Kierski (Agresja niemiecka we wrześniu 1939 r.) oraz Michał Ostapiuk (Agresja sowiecka we wrześniu 1939 r.). Uczniowie klasy 2TME byli pod wrażeniem jakże nietypowej i żywej lekcji historii.

Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych wykładów.

 Opracowała: Aneta Waszkiewicz 

Skip to content