Uczniowie ZSM-E w Ełku wzięli udział konkursie na plakat związany z Narodowym Świętem Niepodległości.

104 rocznica odzyskania niepodległości 11 listopada

11 listopada wypada Narodowe Święto Niepodległości. W 2022 roku szczególnego charakteru obchodom święta nadaje fakt, że Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przekonany o wyjątkowym znaczeniu dorobku Józefa Wybickiego, oddając hołd jego dokonaniom, ustanowił rok 2022 Rokiem Józefa Wybickiego. Słowa „Pieśń Legionów Polskich” będą towarzyszyć obchodom kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Święto to zostało ustanowione specjalną ustawą z 23 kwietnia 1937 roku. Zniesiono ją później 22 lipca 1945 roku, a przywrócono ponownie w 1989 roku. 11 listopada to każdego roku dzień wolny od pracy.

W ramach obchodów uroczystości:

Uczniowie Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych wzięli udział w konkursie na plakat związany z Narodowym Świętem Niepodległości. Efekt pracy społeczności szkolnej można obejrzeć na załączonych zdjęciach.

Dnia 10 listopada 2022 roku społeczność szkoły wysłuchała uroczystej audycji radiowej z okazji Święta Niepodległości. Audycja artystyczno-historyczna przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku przybliżyła okoliczności odzyskania niepodległości przez Polaków i  powstania Państwa Polskiego w roku 1918.

Podobnie jak w ubiegłych latach społeczność szkoły wzięła również udział we wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego w ramach projektu Szkoła do hymnu” w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. W tym roku był to czwartek 10 listopada.

Opracowali:
Izabela Wantuch
Urszula Wardzińska
Sławomir Wantuch

Skip to content