Fotorelacja z udziału uczniów klasy 4tmg w warsztatach kompetencyjnych

Warsztaty kompetencyjne w Parku Naukowo-Technologicznym

27 września 2022 r. uczniowie Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych kształcący się w zawodzie technik mechatronik uczestniczyli w „WARSZTATACH KOMPETENCYJNYCH” organizowanych przez Park Naukowo-Technologiczny w Ełku. Wydarzenie było częścią konferencji  „Automatyzacja i robotyzacja w produkcji i usługach – praktyczne aspekty transformacji cyfrowej firmy”.

Podczas spotkania młodzież miała okazję uczestniczyć w dwóch blokach tematycznych.  Pierwszy dotyczył: kompetencji przyszłości, szkoły jutra oraz innowacji w praktyce – „Kadry nowoczesnej gospodarki”. W drugim bloku uczniowie zapoznali się z tematyką pracy programisty w praktyce. Ogłoszono również jesienną edycję konkursu Twój Startup Twoja Przyszłość 2022.

Udział w warsztatach wyposażył uczniów w informacje na temat nowoczesnych kompetencji sektora usług i przemysłu 4.0. Pozytywnie wpłynął na ich zainteresowania zawodowe, wskazując nowe możliwości rozwijania swojej kariery.

Skip to content