uczestnicy pikniku „O krasnoludkach z Marią Konopnicką”

Piknik czytelniczy „O krasnoludkach z Marią Konopnicką”

10 czerwca 2022 roku na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej odbył się piknik czytelniczy „O krasnoludkach z Marią Konopnicką”.

Piknik został zorganizowany przez Sieć Współpracy Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Ełckich pod okiem Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej.

W czasie trwania imprezy była recytacja utworów Marii Konopnickiej, zadania i wyzwania: „Jak Koszałek Opałek pisał Gęsim piórem”, „Długa opowieść o krasnoludkach – piszemy bajkę”, „Siła w krasnoludkach – zabawy sportowe”, „Leśne zagadki”. Na zakończenie było ognisko i pieczenie kiełbasek.

Uczniowie Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych przebrani w czapki krasnali poprowadzili stację „Siła w krasnoludkach – zabawy sportowe”, gdzie dzieci ze szkół podstawowych przeciągały linę. Mogły się wykazać siłą oraz współpracą w grupie. Ćwiczyły równowagę i koncentrację. Zabawa ta dała dużo radości zarówno dzieciom, młodzieży jak i opiekunom poszczególnych grup.

Opracowała: Bogumiła Kulesza

Skip to content