Krewki Mechaniak dla Ukrainy

Mechaniak szkołą, która ratuje życie

Kolejny raz społeczność „Mechaniaka” otworzyła swoje serca na potrzebę drugiego człowieka. Uczniowie wraz z nauczycielami zorganizowali na terenie szkoły akcję krwiodawstwa „Krewki Mechaniak dla Ukrainy”. Zainteresowanie możliwością oddania krwi na rzecz walczącej Ukrainy przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów akcji tj. Regionalnej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie oraz Zespołu Szkół Mechaniczno–Elektrycznych w Ełku. Chętnych by podzielić się tym cennym darem było blisko sześćdziesiąt osób. Ze względu na procedury z możliwości niesienia pomocy drugiemu człowiekowi skorzystało ponad trzydzieści osób, oddając około 12 litrów krwi. Tegoroczna edycja „Krewkiego Mechaniaka” wpisywała się w ogólnopolską kampanię kampanię społeczną „Twoja krew, moje życie”.

Wszystkim naszym bohaterom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za cenny dar.

Skip to content