prace porządkowe przy Dębie Pamięci posadzonym dla uhonorowania Tadeusza Skalskiego

Pamiętamy, dbamy

Dnia 4 kwietnia 2022 r. uczniowie klasy 1s poświęcili się pracom porządkowym przy Dębie Pamięci posadzonym dla uhonorowania Tadeusza Skalskiego, zamordowanego w 1940 roku w Twerze – Mednoje.

          Celem zadania uczniów była kontynuacja stałej opieki nad szkolnym miejscem pamięci oraz przygotowanie się do obchodów Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, który w tym roku przypada 13 kwietnia w środę. Święto zostało uchwalone 14 listopada 2007 roku przez aklamację Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

          Dęby Pamięci zasadzone w różnych miejscach Polski dla uhonorowania ofiar katyńskich są zaliczane do ważnych miejsc, stanowiących świadectwo wydarzeń kluczowych dla narodowej tożsamości. Młodzież polska, poświęcając się opiece nad tymi miejscami, krzewi w sobie postawę patriotyczną.

Opracowała Aneta Waszkiewicz

Skip to content