Uczniowie ZSM-E w Ełku na podium Mistrzostw Powiatu Ełckiego na Ergometrach Wioślarskich

Dawid mistrzem wioseł, a drużyna pół sekundy do złota

W miniony piątek 25 marca 2022 roku w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym odbyły się Mistrzostwa Powiatu Ełckiego na Ergometrach Wioślarskich. Bardzo dobrze w tych zawodach zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. Drużyna w składzie: Dawid Chrościelewski, Kamil Modzelewski, Rafał Butyński i Konrad Suski uplasowała się na drugim miejscu. Nasi wioślarze złoty medal przegrali o zaledwie pół sekundy z ekipą I LO.


W wyścigach indywidualnych bezkonkurencyjny okazał się uczeń naszej szkoły – Dawid Chrościelewski. Nasz multimedalista zdominował rywalizację indywidualną. Drugiego na mecie zawodnika wyprzedził o ponad 6 sekund. Na trzecim stopniu podium uplasował się również nasz uczeń – Rafał Butyński, który swoim świetnym występem
wyszarpał „brąz” wyprzedzając o zaledwie 0,3 sekundy kolejnego na mecie zawodnika.


W wioślarskiej rywalizacji wystąpiło 30 uczniów z sześciu ełckich szkół. Naszą szkołę reprezentowali również Kamil Bugieda i Michał Bagiński.


Wszystkim naszym sportowcom składamy serdeczne gratulacje i życzymy powodzenia w kolejnych startach.

Opracował: Janusz Limberger

Skip to content