Uczniowie ZSM-E w Ełku przystąpili do konkursu Kangur Matematyczny

Kangur Matematyczny

Trzeci czwartek marca to dzień, w którym od wielu już lat odbywa się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny. W tym roku wypada to 17 marca. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych.

Również w naszej szkole grupa uczniów zmierzyła się z zadaniami matematycznymi. Do rozwiązania było 30 pytań testowych o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów).

Nasi uczniowie przystąpili do konkursu w dwóch kategoriach wiekowych: Junior i Student. Każdy uczestnik konkursu w nagrodę za udział otrzymał grę logiczną Zaplątany Kangurek.

Opracowała: Agata Sewastianowicz

Skip to content