Uczniowie ZSM-E podczas prelekcji

Hazard? Nie daj się wciągnąć – akcja edukacyjna

Problem nielegalnego hazardu dotyka coraz więcej osób. Nielegalne punkty gier powstają w wielu miejscach – nawet w małych miejscowościach. Wśród graczy są coraz młodsze osoby. Dlatego nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), której celem jest podniesienie świadomości o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu i uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych.

Celem kampanii jest uświadomienie społeczeństwu, że hazard jest niebezpieczny i potrafi zniszczyć życie rodzinne, sytuację finansową i zdrowie. Tematyka kampanii uwzględnia również problem wykorzystywania sieci Internet przez podmioty nielegalnie urządzające gry hazardowe.

W ramach kampanii Izba Administracji Skarbowej przeprowadziła dla uczniów naszej szkoły trzy prelekcje na ten temat.

Skip to content