Wolontariusze ze zgromadzoną karmą dla kotów

Charytatywna zbiórka na rzecz ełckich bezdomniaków

Z początkiem listopada rozpoczęliśmy w naszej szkole zbiórkę karmy dla ełckich kocich bezdomniaków. Zima to szczególnie trudny czas dla kotów, utrudnione jest polowanie na gryzonie, brakuje dostępu do wody pitnej i ciepłego schronienia. Koty to pożyteczne zwierzęta, są częścią miejskiego ekosystemu. Zapobiegają rozprzestrzenianiu się gryzoni, które mogą przenosić groźne choroby.

Dzięki zaangażowaniu całej społeczności Mechaniaka, udało się zebrać sporo kilogramów kociej karmy. Zgromadzoną karmę przekazano Stowarzyszeniu Ambasada Braci Mniejszych. Stowarzyszenie zajmuje się głównie bezdomnymi kotami, które mieszkają na ełckich osiedlach. Przeprowadza akcje sterylizacji, żeby populacja czworonogów się nie zwiększała. Przed zimą angażuje się w budowę specjalnych domków i rozstawia je po mieście, by zwierzaki przetrwały zimę.

Dziękujemy całej społeczności Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych za pomoc i wsparcie.

Opracowała: Anna Supińska

Skip to content