delegacja ZSM-E w Ełku podczas miejskich obchodów Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

Dla Polaków 11 Listopada jest świętem państwowym. Wolność, niepodległość, zjednoczenie we własnym państwie – na pamiątkę wydarzeń sprzed 103 lat w całym kraju organizowane są uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości.

W Ełku obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się 10 listopada o godz. 17.00 przy Pomniku Józefa Piłsudskiego w asyście Kompanii Honorowej z Bemowa Piskiego. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz, wojska, szkół i przedszkoli oraz innych instytucji. Wśród tych delegacji była również delegacja Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku. Dyrekcja szkoły oraz uczniowie złożyli kwiaty pod Pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Udział w uroczystościach był wyrazem szacunku dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego, że dziś możemy żyć w niepodległej Polsce.

Warto pamiętać, że Narodowe Święto Niepodległości upamiętnia wydarzenia z 11 listopada 1918 roku. Tamtego dnia w Warszawie Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową, a Niemcy w okolicach Compiegne podpisały zawieszenie broni. Dobiegła końca I wojna światowa, a Polska wróciła na mapę świata. Rozpoczęła się historia II Rzeczypospolitej.

Skip to content