Uczniowie ZSM-E w Ełku podczas sprzątania zaniedbanych grobów na Cmentarzu Komunalnym nr 1 w Ełku

Pomagamy z sercem dla tych co odeszli

26 października 2021 r. przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w akcji sprzątania zaniedbanych grobów na Cmentarzu Komunalnym nr 1 w Ełku. W wydarzeniu organizowanym przez Caritas Diecezji Ełckiej wzięli udział uczniowie klasy II branżowej szkoły I stopnia oraz wolontariusze z klasy III technikum elektrycznego.

Sprzątanie zaniedbanych grobów odbyło się w ramach akcji „Szkoła pamięta”. Wspólna praca z wolontariuszami z innych szkół sprzyjała kształtowaniu postaw prospołecznych. Akcja rozbudziła w uczniach otwartość na potrzeby innych, a także wzmocniła szacunek dla zmarłych i cmentarza jako miejsca ich spoczynku.

Korzystając z okazji pragnę serdecznie podziękować naszym uczniom za ich pomoc i postawę podczas trwania akcji.

Opracował: Jan Wawiórka

Skip to content