Uczniowie ZSM-E w Ełku podczas spotkania z przedstawicielami policji

Spotkanie z policją

21 września 2021 r. w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku obchodzony był Europejski Dzień bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Uczniowie spotkali się z przedstawicielami policji drogowej. Na spotkaniu poruszane były kwestie dotyczące bezpiecznego poruszania się na drogach oraz właściwego zachowania w miejscach publicznych. Policjanci uświadomili młodzieży, że kwestia bezpieczeństwa drogowego dotyczy każdego z nas. Wszyscy jesteśmy użytkownikami dróg – bez względu na to, czy poruszamy się pieszo, rowerem czy samochodem.

Uczniowie z uwagą słuchali przekazywanych informacji, zadawali liczne pytania dotyczące przepisów drogowych i konsekwencji ich łamania. Zdobyta wiedza przyczyni się do zmniejszenia ryzyka i poprawy bezpieczeństwa podczas korzystania z dróg.

Opracowała: Urszula Modrzejewska

Skip to content