Fotorelacja z akcji „Sprzątanie Świata - Polska 2021”

Akcja „Sprzątanie Świata – Polska 2021”

16.09.2021 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2021” pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”. W naszym mieście, jak co roku, zorganizowało ją Centrum Edukacji Ekologicznej. Nasi uczniowie chętnie włączyli się w tę akcję. Sprzątali tereny przy ulicy Sikorskiego. Pracowali z dużym zaangażowaniem i tym samym pokazali, że potrafią dbać o środowisko naturalne.

„Sprzątanie świata – Polska” to lokalna odsłona międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska – Cleanup the World zapoczątkowanego w 1989 roku przez Iana Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. Do Polski „Sprzątanie Świata” sprowadziła w 1994 roku założycielka Fundacji Nasza Ziemia Mira Stanisławska-Meysztowicz. Od tej pory kampania organizowana jest nieprzerwanie co roku, zawsze w trzecim tygodniu września, stając się jedną z najstarszych i największych kampanii z zakresu edukacji ekologicznej w naszym kraju. Celem Akcji jest propagowanie i inicjowanie postaw odpowiedzialnych względem środowiska, zwłaszcza poprzez nie śmiecenie i racjonalną gospodarkę odpadami.

Opracowała: Justyna Wilczewska

Skip to content